Wróć do kategorii ()

Czystszy silnik i więcej kilometrów na jednym baku - to zyskasz tankując nowe paliwa BP
Dnia 04.05.16 przez bankkierowcy.pl (jab) w
Firma BP ogłosiła wprowadzenie na polski rynek jak dotąd swoich najlepszych paliw. Dzięki zastosowaniu technologii ACTIVE, paliwa nie tylko skutecznie usuwają zanieczyszczenia z silnika ale co równie istotne, pozwalają zaoszczędzić na spalaniu i wydłużyć dystans na pełnym baku nawet do 56 kilometrów w przypadku aut osobowych.
 
Nowy rodzaj paliw BP został zaprojektowany by wspierać najnowsze technologie konstrukcji silników, a jednocześnie przynosić korzyści starszym silnikom. Technologia ACTIVE to efekt pięciu lat badań, gdzie końcowy efekt został szczegółowo przetestowany przez naukowców przy użyciu 110 różnych metod. Zanim trafiły do kierowców musiały przejść ponad 50 tys. godzin prób w silnikach i pojazdach. Dzięki temu nowe paliwa wyróżniają się sprawdzonymi właściwościami czyszczącymi - usuwają zanieczyszczenia z silnika już od pierwszego tankowania, pomagając tym samym osiągnąć płynność jazdy, zmniejszyć ryzyko nieplanowanych przeglądów i chronić silnik przed uszkodzeniem. 
 
Technologia ACTIVE jest obecna we wszystkich paliwach ciekłych BP w Polsce. Z kolei paliwa BP Ultimate z technologią ACTIVE to jak twierdzi producent - najlepsze jak dotąd paliwa czyszczące silnik, które zapewniają szybsze i dokładniejsze oczyszczanie niż paliwa regularne. Przy ciągłym stosowaniu paliwa BP Ultimate mogą zwiększyć zasięg samochodu nawet do 56 km dla oleju napędowego Ultimate Diesel i do 44 km dla benzyny bezołowiowej Ultimate 98.
 
 
Jeszcze bardziej imponująco prezentują się dane w przypadku rocznych oszczędności przy dystrybutorach BP. Stosowanie oleju napędowego z technologią ACTIVE w pojazdach ciężarowych pomaga redukować koszty. W przypadku pojazdów ciężarowych o masie całkowitej od 3,5 do 7,5 ton można zaoszczędzić do 340 litrów paliwa, a w ciężarówkach o masie całkowitej przekraczającej 16 ton nawet do 912 litrów rocznie. To ważna wiadomość dla przedsiębiorców.
 
"Postanowiliśmy opracować paliwo, które stawi czoło problemowi  zanieczyszczeń, realnie wpływając na wydajność  silnika i pomoże mu pracować tak jak powinien - powiedział Peter Sauermann,  Dyrektor europejskiego działu technologii paliw BP. "To, co osiągnęliśmy przez ostatnie 5 lat to nowy asortyment paliw  Ultimate i paliw regularnych. Paliw, które nie tylko czyszczą silnik, ale zaczynają usuwać zanieczyszczenia  już od pierwszego tankowania zarówno w nowych i starszych samochodach, a co za tym idzie są również bardziej ekonomiczne" - dodał Sauermann.
 
 
Źródło: BP; bankkierowcy.pl (jab)
Fot.: BP 
 

Oferta dla Ciebie

Instalacje LPG
 

Instalacje LPG, zbiorniki i wielozawory, lubryfikacja, ogrzewanie postojowe DEFA – sprawdź ofertę sklepu motointegrator.pl w zakresie usług instalacyjnych Nie zwlekaj. Zrób zakupy i ciesz się dobrą ceną!   ...

Zamów teraz
OFF-ROAD
 

Zawieszenie, wyciągarki, snorkele i wiele wiele więcej dla Twojego terenowca. Sprawdź ofertę sklepu motointegrator.pl i korzystaj ze specjalnych cen.     Nie zwlekaj. Zrób zakupy i ciesz się atrakcyjną ceną!   ...

Zamów teraz
Akcesoria do auta
 

Szeroki wybór akcesoriów motoryzacyjnych sprawdzonych producentów w atrakcyjnych cenach znajdziesz w sklepie motointegrator.pl Nie zwlekaj. Zrób zakupy i ciesz się dobrą ceną!   ...

Zamów teraz