Wróć do kategorii (Technologia w aucie)

Technologia w aucie

Zabezpiecz samochód na wakacje
Dnia 08.07.15 przez bankkierowcy.pl w Technologia w aucie

Intelektualna blokada antykradzieżowa działa coraz lepiej

Dane statystyczne pokazują jednoznacznie, że samochodów zabezpieczonych DNA Program praktycznie nie kradnie się ani w kraju ani za granicą. W Polsce, z bazy przeszło 75 tys. aut oznakowanych w ciągu ostatniej dekady zginęło jedynie 6 pojazdów, z czego 2 odnalazła Policja. Skąd wynika tak wysoka skuteczność rozwiązania, które nie ma ani przysłowiowej „kłódki” ani modułu śledzenia z wykorzystaniem GPS?

Intelektualne zabezpieczenie

Podstawą ochrony jest rodzaj zabezpieczenia. Każde urządzenie antykradzieżowe można obejść, wyłamać czy wyłączyć. W przypadku DNA Program jest inaczej. Chodzi bowiem nie o nową kłódkę, blokadę itp. tylko o oznakowanie podzespołów samochodu, które jednoznacznie identyfikują pojazd i jego części w razie kradzieży. Dzięki temu paserzy nie przyjmą takich części na stan, ponieważ byłby to dowód na paserstwo. A skoro nie ma popytu na oznakowane w DNA Program części, to nie kradnie się oznakowanych w ten sposób samochodów.

Istnieje teoretyczna możliwość usunięcia kropek DNA Program z danej części samochodu, ale wiąże się to mechanicznym usunięciem fragmentu danego podzespołu, a tym samym dużym nakładem pracy, nieadekwatnym do czarnorynkowej wartości podzespołu. Poza tym efekty są widoczne i wskazujące, że chodzi o trefną część. Paserzy, nie chcąc dać się złapać policji, nie handlują takim towarem itd.

Nie masz polisy AC?

Jeśli nie masz wykupionej polisy od kradzieży pojazdu (autocasco nie musi jej obejmować) z pewnością zastanawiałeś się, w jaki sposób zmniejszyć ryzyko utraty pojazdu. Jeśli jednak ani auto w całości, ani mnóstwo jego części, dzięki oznakowaniu DNA Program, nie są atrakcyjne dla złodziei, to ryzyko kradzieży staje się mniejsze. Oznaczone auto nie stanie się bowiem „dawcą części”, a w całości także nie nadaje się do użytku. Zatem utrata staje się bardzo mało prawdopodobna.

Gwarancja DNA

Będąc świadomym skuteczności zabezpieczenia DNA Program, polski przedstawiciel oferuje Gwarancję DNA. Podobnej nie mają w ofercie ani oferenci blokad skrzyni biegów, alarmów czy systemów śledzenia GPS.

Promocja dla Klientów Getin Bankkierowcy.pl

Znakowanie pojazdu zajmuje ok. 20 minut, a efekt działania zostaje utrzymany praktycznie do końca okresu użytkowania samochodu, z wyjątkiem wymienionych w międzyczasie części – te jako nieoznaczone nie są już tak bezpieczne. Oczywiście, można oznakować także nowo montowane podzespoły, co przy wymianie bardzo drogich części bywa sensowne. W następnych artykułach przedstawimy kolejne zalety znakowania DNA Program, o których z dużym uznaniem wypowiadają się przedstawiciele policji. Dla pierwszego tysiąca Klientów Getin Bankkierowcy.pl przygotowaliśmy specjalną ofertę – oznakowanie pojazdu za 50% normlanej ceny, czyli za 770 zł brutto.

Zobacz także:
Zabezpiecz samochód przed nieuczciwym serwisem

 

Oferta dla Ciebie

Terminale płatnicze First Data Polcard - oferta specjalna z nagrodą!
 

3 kroki dzielą Cię od odebrania nagrody. * Sprawdź ofertę i wyślij formularz kontaktowy (wybierając temat wiadomości „Oferta dla mnie”) * Skontaktujemy się z Tobą, aby przedstawić ofertę na terminal płatniczy za 1 zł miesięcznie * Mailem otrzymasz kod na 3-miesięczny bezpłatny abonament ...

Sprawdź ofertę
Karta Routex BP PLUS
Poleca Bank Kierowcy

Skorzystaj z bardzo atrakcyjnej oferty na kartę paliwową wraz z leasingiem, która znacznie ułatwi rozliczanie i kontrolowanie wydatków na paliwo. Korzyści z używania kart BP PLUS: 1. Dostęp do ponad 500 nowoczesnych stacji w bardzo dogodnych lokalizacjach w całej Polsce 2. Gwarancja tankowani...

Zamów teraz
Instalacje LPG
 

Instalacje LPG, zbiorniki i wielozawory, lubryfikacja, ogrzewanie postojowe DEFA – sprawdź ofertę sklepu motointegrator.pl w zakresie usług instalacyjnych Nie zwlekaj. Zrób zakupy i ciesz się dobrą ceną!   ...

Zamów teraz