Wróć do wszystkich ofert

Oferta specjalna

Szkoła auto opanuj sztukę bezpiecznej jazdy

Szkoła Auto Škoda to projekt stworzony przez markę Škoda w 2004 roku. Jej zadaniem jest eliminowanie złych nawyków i błędów popełnianych przez kierowców oraz doskonalenie ich umiejętności w prowadzeniu samochodu.

Wybierz szkolenie dla siebie

Eco Driving, to nowoczesny styl jazdy samochodem. Dzięki zastosowaniu techniki taktyk ekojazdy, uczestnicy szkolenia dowiadują się jak jeździć w sposób przyjazny dla środowiska i domowego budżetu. Oszczędności paliwa mogą sięgać nawet do 25%.

Bardzo ważnym elementem ekojazdy jest jej wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Program szkolenia Eco Driving opracowany został przy współpracy z fińskim Eco Driving Center Oy oraz niemieckim ECOWILL.

Cena promocyjna: 531,36 zł

Zobacz przykładowy program szkolenia

Zamów teraz

Test nawyków

Przejazd kursanta w warunkach drogowych własnym stylem jazdy. Instruktor obserwuje i analizuje technikę jazdy uczestnika, rejestrując między innymi średnią prędkość, zużycie paliwa, przejechany dystans, liczbę całkowitych zatrzymań oraz inne elementy mające wpływ na ekonomię spalania i bezpieczeństwo jazdy.

Test korzyści

Przejazd w warunkach drogowych według zasad Eco Drivingu z instruktażem trenera. Instruktorzy kolejny raz notują osiągnięte przez kursanta wyniki. Podczas tej części treningu następuje konfrontacja złotych zasad Eco Drivingu z drogową rzeczywistością, oraz przyzwyczajeniami i umiejętnościami kierowców.

Instruktaż

Trener omawia test nawyków, szczegółowo przedstawia zasady Eco Drivingu będące kluczem do opanowania sztuki bezpiecznej jazdy.

Podsumowanie szkolenia

Omówienie przejazdów, podkreślenie wpływu eko jazdy na bezpieczeństwo kierowców w codziennym użytkowaniu pojazdu.

Jazda defensywna to styl jazdy, który podnosi bezpieczeństwo na drodze, pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Kierowca defensywny, to kierowca który przede wszystkim unika zagrożeń, planuje swoje działania, uważnie obserwuje to, co dzieje się na drodze i współdziała z innymi uczestnikami ruchu drogowego.

Cena promocyjna: 531,36 zł

Zobacz przykładowy program szkolenia

Zamów teraz

Wstęp

Wprowadzenie oraz prezentacja głównych założeń jazdy defensywnej. Omówienie pojęcia ryzyka. Charakterystyka zagrożeń występujących na drodze oraz przedstawienie sposobów ich neutralizacji. Podkreślenie zależności trzech elementów: kierowcy, drogi i samochodu oraz ich kluczowego znaczenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Test korzyści

Aktywna jazda. Instruktor wspiera kursanta uwagami i komentarzami. Omawia jego sposób jazdy, udziela wskazówek szczegółowo odnosząc się do zasad jazdy defensywnej.

Test nawyków

Jazda z instruktorem specjalnie wyselekcjonowaną trasą. Instruktor szczegółowo analizuje działania kierowcy, od przygotowania do jazdy, poprzez jej styl, znajomość przepisów, współdziałanie z innymi uczestnikami ruchu drogowego oraz zachowanie w trudnych sytuacjach. Wszystkie informacje zapisywane są na karcie oceny defensywnego kierowcy.

Podsumowanie szkolenia

Prezentacja głównych zasad Defensive Drivingu w odniesieniu do przejazdów kursantów. Omówienie najczęściej popełnianych błędów i wskazanie prawidłowych zachowań na drodze. Przekazanie kursantom kart oceny kierowcy defensywnego.

Instruktaż

Instruktor omawia elementy przejazdów kursantów, które były realizowane zgodnie z zasadami Defensive Drivingu, wskazuje w których sytuacjach należy zachować się inaczej oraz proponuje inne możliwości i rozwiązania.

Szkolenie z zakresu bezpiecznej jazdy to przede wszystkim zajęcia praktyczne — uczestnicy ćwiczą m.in. hamowanie awaryjne, jazdę w zakręcie czy omijanie przeszkody.

Program szkolenia opracowany został przy współpracy z partnerem merytorycznym Szkoła Auto ŠKODA - ADAC Fahrsicherheitscentrum Berlin-Brandenburg.

Cena promocyjna: 686,34 zł

Zobacz przykładowy program szkolenia

Zamów teraz

Pokaz statyczny

Instruktorzy uczą kursantów jak prawidłowo zająć pozycję za kierownicą oraz sposobu bezpiecznego przewożenia bagażu.

Pokaz dynamiczny

Trenerzy uzmysłowią kursantom proporcję wydłużenia drogi zatrzymania w stosunku do prędkości (hamowanie z prędkości 50,70,100 km/h).

Hamowanie awaryjne

Uczestnicy będą mieli możliwość nauki hamowania w sytuacji zagrożenia na drodze, dowiedzą się jaki wpływ ma wzrost prędkości na długość drogi hamowania, oraz jak zmienia się praca systemu ABS w przypadku różnych nawierzchni na drodze.

Omijanie przeszkody

Podczas tego ćwiczenia połączona zostanie wiedza z hamowania awaryjnego i jazdy na slalomie. Uczestnicy sprawdzą na kilka sposobów jak bezpiecznie ominąć przeszkodę.

Slalom

Kursanci nauczą się jak prawidłowo pokonać serię zakrętów oraz jak powinna wyglądać prawidłowa praca rąk na kierownicy, dowiedzą się również, jak wsażne jest wodzenie wzrokiem oraz obserwacja drogi.

Hamowanie awaryjne w zakręcie

Ćwiczenie mające na celu uświadomienie kursantom możliwości hamowania awaryjnego również w zakręcie.